Jsem bisexuál? Jak zjistím, jestli jsem bisexuál? Jsem bi?

Bisexualita je sexuální orientace, při které člověk pociťuje romantickou a/nebo sexuální přitažlivost k mužům i ženám. Bisexuální lidé jsou často vnímáni jako někde „mezi“ gaymi a heterosexuály, ale bisexualita je spektrum samo o sobě. Někteří bisexuální lidé pociťují stejnou přitažlivost k mužům i ženám, zatímco jiní pociťují silnější přitažlivost k jednomu pohlaví než k druhému.

Vždy jsem se cítila přitahována k oběma pohlavím, ale nevěděla jsem, jak to nazvat. Až když jsem se dozvěděla o bisexualitě, jsem si uvědomila, že ano, to jsem já.

– z internetové zpovědi

Pokud si nejsi jistý, jestli jsi bisexuál(ka), existuje mnoho způsobů, jak to zjistit. Můžeš si popovídat s důvěryhodným kamarádem/kamarádkou, vyhledat odbornou pomoc terapeuta či poradce, nebo si přečíst knihy a články o bisexualitě. Existují také online testy sexuální orientace, které ti mohou pomoci dozvědět se více o vaší identitě.

Zde je několik tipů, jak zjistit, jestli si bisexuál(ka):

  • Zamysli se nad svými pocity. Které pohlaví tě přitahuje? Cítíš romantickou a/nebo sexuální přitažlivost k mužům i ženám?
  • Promluv si s někým, komu důvěřuješ. Může to být kamarád, příbuzný, terapeut, poradce nebo kdokoli jiný, komu důvěřuješ as kým se cítíš komfortně mluvit o svých pocitech.
  • Prozkoumej bisexualitu. Přečti si knihy a články o bisexualitě, podívej se na filmy a seriály o bisexualitě a promluv si s jinými bisexuálními lidmi.
  • Buď k sobě upřímný(á). Nenuť se do žádné krabičky. Nejdůležitější je, aby ses cítil(a) komfortně a spokojeně se svou identitou.
  • Vyzkoušej bezplatný online test sexuální orientace. Pomůže ti se sebepoznáním a možná ti ukáže to, co hledáš.

Nejsem zmatený. Vím, že mě přitahují obě pohlaví, a jsem s tím v pohodě.

– z komentářů